Třebíč

Stejně, jako každý rok, i letos se žáci 5. ročníku učí o místní krajině, okolí bydliště, významných místech, památkách a nejbližším okolí. A není nad to vidět vše na vlastní oči.
Třebíč

Dne 10. 10. 2018 žáci 5. ročníku navštívili Třebíč.

Svoje putování zahájili prohlídkou židovského hřbitova, ke kterému se vztahuje pověst o rabínu Rafaelovi. Ten se prý sám pohřbil, aby zachránil židy před morovou nákazou. Jeho hrob má číslo 8.

Židovským městem se přesunuli na exkurzi do baziliky sv. Prokopa a krypty. V židovském městě je čekala prohlídka zadní synagogy a domu Seligmanna Bauera.

Výlet žáci zakončili prohlídkou Karlova náměstí se sochou Cyrila a Metoděje, procházkou kolem kostela sv. Martina a krátkým rozchodem na náměstí.

Výlet se všem líbil. Třebíč je krásná, tak neváhejte a navštivte její památky.

Leona Požárová