Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Na začátku prosince se sešli všichni příznivci českého jazyka a psaní, aby soutěžili ve školním kole již 44. ročníku Olympiády v českém jazyce.

Na začátku prosince se sešli všichni příznivci českého jazyka a psaní, aby soutěžili ve školním kole již 44. ročníku Olympiády v českém jazyce.

V letošním školním roce se přihlásilo 11 soutěžících z 8. a 9. ročníku. Tito žáci jsou zařazeni do I. kategorie určené pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií.

Žáci měli vymezený limit max. 120 min., během něhož museli jak vyřešit gramatická cvičení v jazykové části, tak napsat ve slohové části práci na téma „Stalo se to minulý týden“.

Stylistické dovednosti a jazykové schopnosti nejvíce prokázaly:

1. místo: Markéta Červenková (9.roč., 27 bodů)

2. místo: Nela Kotačková  (9.roč., 25 bodů)

3. místo: Tereza Dvořáková (8.roč., 21 bodů).

Do okresního kola, které se bude konat začátkem února v Třebíči, postupují dívky z 1. a 2. místa.

Vítězkám gratulujeme a všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

L.Pužová