Informace k přijímacím zkouškám na SŠ

Vážení rodiče a žáci 9. třídy, blíží se konec 1. pololetí školního roku 2020/2021. Vzhledem k situaci, která přetrvává v ČR v souvislosti s Covid-19, uvádím několik důležitých informací k vyplňování přihlášek, jejich odevzdávání a přijímacímu řízení.

1. Žáci obdrží přihlášky na SŠ a SOU po jarních prázdninách tím, že si je v úterý 9.2.2021 vyzvednou během dopoledne ve škole (pokud nebudou ve škole, napíši do Edookitu).
  2. Přihlášky doplní a donesou zpět ke kontrole do školy.
  3. Po kontrole budou orazítkovány a vráceny.
  4. Pak si je nechají potvrdit u lékaře a donesou je nebo pošlou na příslušné školy. Pokud budete odevzdávat přihlášky osobně, chtějte potvrzení. Jestli je budete posílat, tak doporučeně. Jde o důkaz, že jste je poslali.
  5. Přihlášky musí být na školách do 1.3.2021

Sledujte příslušné webové stránky škol, které potřebujete.

Do 31.1.2021 jsou ředitelé povinni zveřejnit kritéria pro přijetí.

Jak bude přijímací řízení probíhat?

Je několik možností:

1. Jednotná přijímací zkouška – může být u škol, kde se hlásí víc uchazečů než bude přijímáno  -  termín konání zkoušky  pro první a druhé kolo (12.–13.4.2021)
  2. Školní přijímací zkouška – vytváří příslušné školy (12.–28.4.2021)
  3. Přijímací zkouška se nekoná – pravomoc ředitele příslušné školy, pokud je zájem uchazečů menší nebo roven počtu předpokládaných volných míst. Tuto informaci zveřejní ředitel příslušné školy na svých internetových stránkách do 8.3.2021 a do 19.3.2021 ji sdělí uchazečům o vzdělání.

Klasické dny otevřených dveří v současné době neprobíhají. Je potřeba sledovat internetové stránky škol nebo různé on-line burzy škol. Odkazy na burzy škol byly žákům rozeslány.

Další informace najdete zde:

Mgr. Jiří Procházka, výchovný poradce