EXKURZE LONDÝN

Exkurze Londýn 2018

Pro osmáky a deváťáky už Londýn není jen tečka na mapě. Ve třetím květnovém týdnu měli možnost poznat tohle obrovské, multikulturní město, jeho historii i důležité události britských dějin.

Zrovna tak angličtina už pro ně není jen školní předmět, do kterého se musí šprtat slovíčka, ale komunikační prostředek. V hostitelských rodinách poznali Londýňany, zkusili s nimi mluvit jejich jazykem a dorozuměli se.

Dále zvládli procestovat půl Evropy, přejet na trajektu kanál La Manche a nakupovat ve třech různých měnách.

Poznali výborné kamarády ze Základní školy v Brdech, se kterými to celé pětidenní dobrodružství prožili.

Už teď se těší na další cesty, při kterých odhalí, co se skrývá za dalšími tečkami na mapách, nebojí se poznávat cizí země a jejich obyvatele a získávat nové přátele.

Popřejme jim šťastnou cestu.

Alena Marková

Londýn 2018