Příměstský tábor - 5. turnus - Ze života hmyzu

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale dětem na příměstském táboře to vůbec nevadilo. Hned v pondělí jsme se seznámili se zajímavým tématem, které nás provázelo celý týden ve všech činnostech. Kluci prostě milují fotbal, tak bez něj nemohlo být žádné dopoledne. Společně jsme začali s výrobou „hmyzího hotelu“ a motýlka, kterého jsme polepili srdíčky z barevného papíru. Před obědem jsme si zahráli šiškovou válku.

Na obědy jsme chodili do hostince U Kostela. Příjemnou společnost nám dělali pštrosi, morčata i andulky. Na obědech jsme si moc pochutnali. Než nám trošku „slehlo“, zahráli jsme si hru jméno, město, věc. Přitom jsme potrápili své mozkové závity. Jízda na kolotoči nesměla žádný den chybět.

Při volných chvílích si děti s paní vedoucí Večeřovou pletly košíky z papíru.

Další dny jsme vyráběli sádrové odlitky, včelu z krepového papíru a berušku pomocí suchých pastelů. Všechny výrobky si děti na konci týdne odnesly domů.

Na interaktivní tabuli jsme zhlédli zajímavý dokument o včelách a sršních. Co si děti zapamatovaly, jsme si ověřili ve vědomostním kvízu. Nejvíce bodů získal Ondřej Štveráček.

Ve čtvrtek jsme vyrazili autobusem do Třebíče na koupaliště Polanka. K obědu jsme měli pizzu. Nechyběla zmrzlina a pendreky na cestu. Příjemně teplou vodu jsme si užívali plnými doušky.

Poslední den jsme si všichni zahráli fotbal a volejbal. Dokončili jsme košíky z papíru a hmyzí domeček. Kluci si vyzkoušeli zatloukání hřebíků. Týden nám rychle utekl a velice se vydařil.

Lenka Štveráčková, Dana Večeřová - vedoucí 5. turnusu

Příměstský tábor ZE ŽIVOTA HMYZU