Anthropos

V pátek 10. listopadu se žáci 4. – 6. ročníku v rámci projektu pokusného ověřování „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ vydali na exkurzi do Brna.

Zde jsme navštívili stálou expozici pavilonu Anthropos o nejstarších dějinách lidstva. Ta je tvořena třemi základními celky: Morava lovců a sběračů, Nejstarší umění Evropy a Paleolitické technologie.

Pan průvodce velmi zajímavě vyprávěl o tom, jak lidé v pravěku žili, jaká lovili zvířata a s jakým nebezpečím se v běžném životě setkávali. Všechny asi nejvíce zaujal model mamuta s mládětem v životní velikosti, kostra Lucy (pravěké ženy) a dioramata znázorňující život pravěkých lovců. Po podrobném výkladu si děti mohly samostatně celý pavilon ještě prohlédnout a pořídit si fotografie s exponáty.

I když jsme cestou zpět nabrali trochu zpoždění, domů jsme se vrátili plni nových dojmů a obohaceni o další nové informace, které jistě využijeme ve vyučování.

L. Pužová

Anthropos