HP_Logo

Aktuality

Spouštíme přihlašování na jarní příměstský tábor, který proběhne v naší škole o jarních prázdninách v termínu 4. - 8. března 2019.
V novém roce 2019 jsme se s dětmi přivítali a naplánovali společně aktivity různorodých činností v klubu. A to zejména sportovní aktivity v tělocvičně, kde si děti zahrály fotbal, florbal a házely míčem na koš, zašplhaly na tyči, apod. ...
Jednodenní příměstský tábor o pololetních prázdninách se nesl v duchu zimního tvoření. Vyrobili jsme si náramky z příze Mulinka a čepici z vlny. Děti si vymalovaly omalovánky se zimní tematikou (sněhuláci, zimní královna...)...
Konec prvního pololetí žáků 1. stupně zpříjemnil pan Libor Janeček koncertem věnovaným právě našim žáčkům.
Předprodej místenek a vstupenek na 27. školní ples bude pro sponzory plesu přednostně zahájen 4. února, pro ostatní zájemce 11. února. Prodej bude probíhat každý všední den od 8.00 do 14.30 hod. v ředitelně školy.
V souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z důvodu školení celého pedagogického sboru ředitelské volno pro žáky školy na pátek 8. 2. 2019. V provozu nebude školní družina ani jídelna pro žáky ZŠ. Mgr. Martin Suk
Spouštíme přihlašování na pololetní příměstský tábor, který proběhne v naší škole o pololetních prázdninách v pátek 1. 2. 2019.
Již podruhé v rámci projektu "Učíme se nově a moderně" navštívila naši školu první česká mozkoherna...
Ve středu 9. ledna jsme předali Ondrovi Zmeškalovi slíbený výtěžek z vánočního koncertu žáků naší školy. Všech 24 tisíc korun, 20 euro a 10 centů skončilo ve správných rukách a pomohlo alespoň částečně začít plnit Ondrův sen...
Vánoce jsou pravděpodobně nejhezčí svátky v roce. Oslava narození Ježíška, hvězdičky v dětských očích, pocit sounáležitosti, rodinných setkání a všeobecné radosti…
V poslední školní den roku 2018 proběhlo v našem vestibulu tradiční zpívání vánočních písniček a koled. Za účasti všech dětí mateřské školy, žáků základní školy, učitelů a nespočtu rodičů jsme společně vstoupili do krásného vánočního období.
... ani v prosinci jsme se vůbec nenudili... Děti si hrály na čerstvém vzduchu, nejraději mají schovku a míčové hry, při kterých mohou spálit přebytečnou energii...
Předvánoční čas ve škole je časem krásných setkání. Letos je naplnilo divadlo Kufr.
Rudíkovští bubeníci ukázali svoje umění na školní besídce. A aby se na jejich bubnech nehromadil prach, dostali letos k Vánocům dárek - bubenický workšop od Kamily Šimkové.
Vánoční zpívání našich žáků se uskuteční 23. 12. od 17 hod. v kostele sv. Petra a Pavla v Rudíkově. Výtěžek koncertu věnujeme našemu bývalému žákovi Ondřeji Zmeškalovi jako příspěvek k realizaci jeho snu - účasti na olympijských hrách v Tokiu 2020.
Kolikrát byli žáci naší školy potěšit svými tanečky a zpěvem klienty z DD Koutkova Třebíč, už nevíme. Jisté je, že za nimi jezdíme rádi a ta předvánoční vystoupení mají krásnou atmosféru.
Letošní svátek sv. Mikuláše prožilo celkem netradičně třiadvacet žáků 6. – 9. ročníku, kteří se vypravili na exkurzi do Třebíče.
... aneb další čertovský den u nás ve škole! I letos k nám zavítal svatý Mikuláš se svou čertovskou družinou a dvěma anděly.
Ve dnech 4. a 5. prosince se 27 žáků (zejména těch, kteří navštěvují florbalové kroužky) zúčastnilo velmi zajímavé exkurze do Prahy.
5. 12. 2018 - na čerty - se žáci 5. ročníku vydali do Brna. Vlakem a autobusem dojeli dopoledne na brněnské nádraží a vyrazili po stopách historie, o které se nedávno učili.
Nedělní odpoledne 2. prosince byla naše škola netradičně otevřena dětem, ale i jejich rodičům. Všichni měli plné ruce práce. Proběhlo totiž další adventní tvoření...
Protože i listopad nám nabídl téměř celý měsíc plný sluníčka, tak jsme si užívali s dětmi pěkného počasí zejména na víceúčelovém hřišti a travnatém fotbalovém hřišti...
V září 2018 jsme s žáky naší školy v přímém přenosu mohli fandit Ondrovi Zmeškalovi, který se vydal na dlouhou trasu z Aše do Jablůnkova, tedy přes celou Českou republiku.
V pátek 9. listopadu navštívili žáci 6. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury Obecní knihovnu v Rudíkově.
V průběhu měsíců října a listopadu k nám zavítaly lektorky Zdravé Pětky z Nadačního fondu Albert, aby žáky naší školy seznámily se zásadami zdravé výživy.
Podzimní slunce má zvláštní moc. Láká nás z lavic, šimrá pod nosem, schválně svítí do očí, abychom neviděli na tabuli, a vábí nás do přírody. Neodolali jsme.
Protože bylo téměř celý říjen krásné počasí, tak si děti dopřávaly venkovních aktivit, při kterých využívaly zejména víceúčelové hřiště a travnaté fotbalové hřiště. Před školou se děti vyřádily na zábavných prolézačkách....
Dne 26. října se žáci 1., 2. a 3. ročníku vydali na další výlet podporovaný projektem Paměťové instituce. Tentokrát se podívali do zámku Jaroměřice nad Rokytnou.
Příměstský tábor o podzimních prázdninách se nesl v duchu podzimního tvoření. Lepili jsme lístky na sklenice a vyrobili si tak podzimní lampiónky. Z barevného papíru jsme vystřihli dýně s obličeji a z bílé čtvrtky jsme si vyrobili ducha.
18. 10. 2018 žáci 5., 6. a 7. ročníku v rámci paměťových institucí navštívili muzeum lesnictví, rybářství a myslivosti Ohrada v Hluboké nad Vltavou.
V neděli 28. října 2018 si celý náš národ připomněl stoleté výročí založení naší republiky. Týdny před tímto výročím si naši žáci tuto událost se svými učiteli připomínali v hodinách dějepisu, literatury, ale třeba i prvouky nebo hudební výchovy.
Stejně, jako každý rok, i letos se žáci 5. ročníku učí o místní krajině, okolí bydliště, významných místech, památkách a nejbližším okolí. A není nad to vidět vše na vlastní oči.
Zveme všechny rodiče našich žáků na tradiční každoroční valnou hromadu spolku Pomoc škole, která se uskuteční v pondělí 22. 10. 2018 od 16 hodin v jídelně školy.
Hned dva objekty Národního ústavu lidové kultury navštívili ve středu 3. října v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí žáci 5. – 7. ročníku. A kam se to vlastně vypravili?
V rámci projektu Učíme se nově a moderně (šablony pro ZŠ) proběhlo v naší škole již třetí setkání s rodiči.
... tak, a je to tu... Začala škola a s ní nově spojená činnost dětského klubu, který se od září v naší škole rozjíždí...
Ve středu 19. září 2018 vyrazily všechny děti 1. až 5. třídy naší školy na společnou exkurzi do památkové rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku.
Zajímavá přednáška a diskuze pro rodiče našich žáků. Přihlaste se zavčas:-)...
V sekci Základní škola/Zájmové kroužky je zveřejněna nabídka kroužků na školní rok 2018/2019. Žáci se mohou přihlašovat na tiskopisy ve vestibulu školy nebo elektronicky přes e-podatelnu od pondělí 10. 9. 2018.
V případě potřeby (omluvení dítěte, jiný čas pro odchod, osobní setkání apod.) kontaktujte vychovatelku dětského klubu Janu Janků na telefonním čísle 704 568 929. Stejný telefonní kontakt používejte i v případě vyzvednutí svých dětí z dětského klubu,
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 3. září 2018 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 153 žáků v 9 třídách.
"Z pohádky do pohádky". Tak znělo téma osmého a zároveň posledního příměstského tábora konaného ve dnech 27. - 31. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
Ve školním roce 2018/2019 je do školní družiny přijato 49 žáků, kteří budou rozděleni do 2 oddělení. Provoz 1. oddělení (vedoucí vychovatelka Petra Robotková) bude probíhat v přízemí školní budovy v době od 10.45 do 15.45 hod.,
Oznamujeme žákům a rodičům, že zahájení nového školního roku 2018/2019 proběhne v pondělí 3. září 2018 v 7.20 hod. Všichni žáci si přinesou přezůvky, blok a psací potřeby. Vyučování první školní den potrvá do cca 9 hodin. Těšíme se na vás:-)
"Práce s keramickou hlínou." Tak znělo téma sedmého příměstského tábora konaného ve dnech 20. - 24. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
"Moje tělo". Tak znělo téma šestého příměstského tábora konaného ve dnech 13. - 17. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
"Ze života hmyzu". Tak znělo téma pátého příměstského tábora konaného ve dnech 6. - 10. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
"Máme rádi zvířata". Tak znělo téma čtvrtého příměstského tábora konaného ve dnech 30. 7. - 3. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
"Poznej svět". Tak znělo téma třetího příměstského tábora konaného ve dnech 23. - 27. 7. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
"Cesta do pravěku". Tak znělo téma druhého příměstského tábora konaného ve dnech 16. - 20. 7. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.
„Hurá do lesa“. Tak znělo téma prvního příměstského tábora konaného ve dnech 9.- 13.7.2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově. Hlavní základnou pro nás byla školní družina.
V pátek 29.6. proběhlo ve školní jídelně slavnostní zakončení školního roku 2017/2018.
Poslední sportovní soutěží před ukončením školního roku, pořádanou v rámci projektu UMÍME ŽÍT, byl sportovní den, který se uskutečnil ve středu 27. června.
V úterý 26. června proběhl již tradiční branný den. Svedl proti sobě čtveřice ze 6. až 9. ročníku, jejichž složení bylo určeno losem. A lesy v okolí Rudíkova, Vlčatína a Hroznatína se měly na co těšit...
V rámci projektu UMÍME ŽÍT! proběhl v pondělí 25. června pro předškoláky a 1. až 3. třídu atletický víceboj. Soutěžilo se ve sprintu, překážkovém běhu, hodu pěnovým oštěpem a skoku dalekém.
Z důvodu volné kapacity příměstských táborů prodlužujeme přihlašování do pátku 22. 6. 2018. Zároveň zveřejňujeme tematická zaměření jednotlivých turnusů.
„Znojmo je město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji na levém břehu řeky Dyje, 65 km jihozápadně od Brna a 83 km severozápadně od Vídně...
Na čtyřicet výletníků se v sobotu 16. června vydalo v rámci projektu UMÍME ŽÍT! sponzorovaného Zdravým krajem Vysočina do areálu Hospodářského dvora do Bohuslavic u Telče.
Připomínáme všem zájemcům o naše příměstské tábory, že poslední termín k odevzdání závazné přihlášky je v pátek 15. června!
Ve středu 19. září 2018 vyrazily všechny děti 1. až 5. třídy naší školy na společnou exkurzi do památkové rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku.
Bylo, nebylo... za sedmero horami a sedmero řekami... ve vesničce jménem Rudíkov stála škola, ale nebyla to škola obyčejná, byla to škola pohádková...
V úterý 22. 5. 2018 jsme se opět dostavili na místo činu a zúčastnili se soutěže s názvem Mladý ochránce zákona. V okolí DDM v Třebíči jsme si zasoutěžili ve střelbě ze vzduchové pušky, v lezení na lanové lávce, hodu ......
Pro osmáky a deváťáky už Londýn není jen tečka na mapě. Ve třetím květnovém týdnu měli možnost poznat tohle obrovské, multikulturní město, jeho historii i důležité události britských dějin.
Společnost LAKTEA, dodavatel mléčných výrobků v projektu „Mléko do škol“, zaslala do naší školy ochutnávkové koše sýrů a pomazánkových másel.
Vážení rodiče, zveřejňujeme výsledky dotazníkového šetření Mapa školy, které proběhlo v naší škole začátkem března letošního roku. Účastnili jste se ho nejen Vy, ale i všichni žáci a zaměstnanci školy.
Dne 30.4. se ve třetím ročníku místo děvčat a chlapců učili malé čarodějnice a čarodějové. I paní učitelka se proměnila
Ve čtvrtek 26. dubna proběhlo v naší škole již 2. setkání s rodiči v rámci projektu Učíme se nově a moderně (šablony pro ZŠ) s názvem Tipy a triky jak zvyšovat matematickou gramotnost u svých dětí.
V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí jsme navštívili 20. dubna 2018 se žáky 1. - 3. ročníku zámek v Budišově.
Den Země je mezinárodním dnem, kdy si každý z nás uvědomí krásu naší planety...
Ve čtvrtek 5. dubna proběhl v naší škole zápis do prvního ročníku.
Program pro rodiče žáků 1. i 2. stupně! ČTVRTEK 26. 4. 2018, 17.00 hod. Přihlašte se zavčas:-)
22.3. u příležitosti Světového dne vody zhlédli všichni žáci naší školy program o vodě, se kterým přijeli pracovníci Vodárenské a.s. z Třebíče. Nejprve sledovali filmy o oblastech světa, které trpí nedostatkem vody
Ve čtvrtek 22. února navštívili žáci 6. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury Obecní knihovnu v Rudíkově.
Příjemná hudba, plesové oblečení a hlavně dobrá nálada ovládly v sobotu 17. 2. 2018 slavnostně vyzdobený sál rudíkovské sokolovny. A proč ne – vždyť se konal 26. ročník školního plesu.
Oznamujeme rodičům, že provoz školní družiny v den ředitelského volna 1. 2. 2018 je zajištěn pouze pro přihlášené žáky v době od 7 do 15 hodin v 1. oddělení ŠD (přízemí). Pro přihlášené žáky je zajištěn i oběd ve školní jídelně.
V rámci projektu Učíme se nově a moderně (šablony pro ZŠ) proběhlo ve čtvrtek 25. 1. 2018 v naší škole první z celkem šesti plánovaných odborně zaměřených tematických setkávání s rodiči našich žáků - program Trénuj mozek!
Do školské rady byly pro období 2018 - 2020 z řad zákonných zástupců žáků zvoleny Mgr. Marcela Trnková a Martina Smiešková.
Předprodej místenek a vstupenek na 26. školní ples (sobota 17. 2. 2018 - sokolovna, hostinec U Kostela Rudíkov) bude pro sponzory plesu přednostně zahájen v pondělí 29. ledna, pro ostatní zájemce v pondělí 5. února.
Upozorňujeme rodiče, že program Trénuj mozek! (mozkoherna v naší škole) je již plně obsazen. Další přihlášky již nejsme schopni z kapacitních důvodů akceptovat. Děkujeme za pochopení.
V souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z důvodu školení celého pedagogického sboru ředitelské volno pro žáky školy na čtvrtek 1. 2. 2018. Mgr. Martin Suk, ředitel školy
První česká mozkoherna u nás ve škole! Čtvrtek 25. 1. 2018, 17.00 hod. Neváhejte s přihlášením, počet míst omezen. Realizujeme v rámci projektu Učíme se nově a moderně (šablony pro ZŠ)
Přejeme klidné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2018
Na začátku prosince se sešli všichni příznivci českého jazyka a psaní, aby soutěžili ve školním kole již 44. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Dne 14. prosince odjel celý druhý stupeň se svými třídními učiteli navštívit Střední průmyslovou školu do Třebíče. Pro žáky zde bylo v rámci projektu Podpora řemesel připraveno pět aktivit praktické výuky během jednoho dne.
V poslední školní den roku 2017 proběhlo v našem vestibulu tradiční zpívání vánočních písniček a koled. Za účasti všech dětí mateřské školy, žáků základní školy, učitelů a nespočtu rodičů jsme společně vstoupili do krásného vánočního období.
Náš další výlet v rámci projektu Pokusného ověřování do paměťových institucí směřoval již podruhé do Prahy.
Děkujeme všem, kteří v neděli 17. 12. 2017 přišli do kostela sv. Petra a Pavla v Rudíkově. Žákům, jež nacvičili pásmo vánočních písní a koled, Antonínu Cahovi a Václavu Špačkovi za slavnostní zahájení koncertu na trubku, paní učitelce Šárce Uhrové
Naše třída se proměnila v mozkohernu V pondělí 18. prosince naši žáci trénovali mozek pod vedením trenérky paměti Evy Fruhwirtové. Třída se proměnila v mozkohernu. Na deseti stanovištích byly připravené aktivity pro trénink kognitivních schopností,
Další rok utekl jako voda a naší školou se opět rozlehlo cinkání zvonečků a rachot řetězů...
Nedělní odpoledne 3. prosince byla naše škola netradičně otevřena dětem, ale i jejich rodičům.Všichni měli plné ruce práce. Proběhlo totiž další adventní tvoření.
V letošním školním roce se naše škola poprvé zapojila do mezinárodního projektu irské organizace HETI (Holocaust Education Trast Ireland) KROKUS. Nejde o projekt botanický, jak by sám název napovídal, nýbrž ...
Náboj Junior je mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst vyřešit co nejvíce příkladů.
Oznamujeme rodičům žáků navštěvujících školní družinu, že pro lepší komunikaci s vychovatelkami jsme aktivovali dva nové mobilní telefony.
V pátek 10. listopadu se žáci 4. – 6. ročníku v rámci projektu pokusného ověřování „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ vydali na exkurzi do Brna.
Nebylo nás pět, ale rovnou 47! Ptáte se koho? Přece nás, žáků 4. – 6. ročníku, kteří jsme se v rámci hodin českého jazyka a literatury vypravili do brněnského divadla Radost.
V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol navštívili v úterý 10. října žáci 7. – 9. ročníku Památník Leoše Janáčka.
V rámci projektu pokusného ověřování „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ jsme se žáky 4. - 6. ročníku navštívili Husitské muzeum v Táboře.
Jako už se stalo tradicí, tak i v letošním školním roce navštívili žáci 7. – 9. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury divadelní představení v divadle Polárka v Brně.
Praha, hlavní město, město plné památek a bohaté historie, se stala naším cílem 12.října. V rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol jsme vyjeli v 6:30 a na žáky 7. – 9. ročníku čekal bohatý program.
Dne 5. 10. 2017 zazpívaly žákyně naší školy v DD Koutkova Třebíč.
Výsledková data Vám poskytnou možnost porovnání výsledků žáků naší školy, kteří se zúčastnili jednotných přijímacích testů s celorepublikovým průměrem. Z dat je možné také získat porovnání výsledků žáků v matematice a českém jazyce.
Zveme všechny rodiče našich žáků na tradiční každoroční valnou hromadu spolku Pomoc škole, která se uskuteční v pondělí 16. 10. 2017 od 16 hodin v jídelně školy.
V rámci projektu pokusného ověřování – Vzdělávací programy paměťových institucí navštívily děti z 1.- 3. ročníku dne 26.9. Památník Leoše Janáčka v Brně.
Ve středu 27. září byl v naší škole slavnostním rautem ukončen projekt Zdraví nás baví, spolufinancovaný Zdravým krajem Vysočina.
Na pozvání Československé obce legionářské a Společnosti Ludvíka Svobody navštívila Českou republiku na několik dní delegace občanů z Buzuluku.
V souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání) vyhlašuji ředitelské volno pro žáky školy na pátek 29. 9. 2017. Mgr. Martin Suk, ředitel školy
Z organizačních důvodů se den otevřených dveří v naší škole přesouvá z původně plánovaného termínu 18. 10. na středu 13. 12.
ŠŠK při ZŠ L.SVOBODY RUDÍKOV VÁS ZVE NA TURNAJ DVOJIC V PETANQUE PODMÍNKA PRO ÚČAST: dvojice = rodič + žák(yně) školy
Českou školní inspekcí jsme byli vybráni jako jedna ze 7 škol na Vysočině (v celé ČR pouze 72 škol) k účasti na pokusném ověřování v programu "Vzdělávací programy paměťových institucí do škol"
V sekci Základní škola/Zájmové kroužky naleznete nabídku kroužků na školní rok 2017/2018. Žáci se mohou přihlašovat na tiskopisy ve vestibulu školy nebo elektronicky přes e-podatelnu od pondělí 11. 9. 2017.
Prosíme zájemce (kluby, spolky apod.), aby si co nejdříve zarezervovali svůj termín k pronájmu tělocvičny v odpoledních hodinách a o víkendu.
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 4. září 2017 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 138 žáků v 8 třídách.
Po nevydařeném červnovém termínu se nám podařilo 2. září proměnit les nedaleko naší školy v tajuplný a kouzelný prostor opředený tajemstvím a pohádkovými bytostmi, které se postaraly o zábavné atrakce pro děti i jejich rodiče
Vítejte na našich nových webových stránkách, které vás zajisté zaujmou moderním a pěkným designem. Při přípravě webu jsme se snažili zejména o jednoduchost a přehlednost pro uživatele, tak aby informace, které hledají, byly rychle dostupné a přehledné.
Oznamujeme svým žákům, že zahájení nového školního roku 2017/2018 proběhne v pondělí 4. září 2017 v 7.20 hod. Všichni žáci si přinesou přezůvky, blok a psací potřeby. Vyučování první školní den potrvá do cca 9.00 hod.
Ve školním roce 2017/2018 je do školní družiny přijato 43 žáků, kteří budou rozděleni do 2 oddělení.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru