Úvodní stránka

2021-2022

Obrovským úspěchem zakončil školní rok Ondra Mutl, žák 8. ročníku. Celý minulý týden strávil v Želivu, kde s ostatními účastníky z celé republiky řešil nelehké úkoly zaměřené na český jazyk.
V rámci poslední výzvy projektu Hrdá škola jsme si v pátek 24. června 2022 poprvé vyzkoušeli Den naruby. Žáci druhého stupně nahradili v tento den učitele na stupni prvním...
V úterý 28. června 2022 se žáci prvního stupně zúčastnili branného dne. Děti z páté třídy připravili krátkou "šipkovanou".
Pondělní den 27. června 2022 byl ve znamení sportu. Za nádherného počasí žáci celé školy soutěžili v různých disciplínách.
Sportovní den v pondělí 27. června 2022 byl zahájen společnou lekcí aerobiku.
Ve čtvrtek 23.6.2022 navštívila naši školu paní spisovatelka Michaela Fišarová, držitelka ocenění Zlatá stuha (prestižní cena pro autory, překladatele, ilustrátory a nakladatele dětských knih) z roku 2013.
Čtvrťáci si po zahradničení ze své úrody připravili chutné pomazánky. Jejich pokrmy lahodily i oku. Svou prací se rádi pochlubili i ostatním učitelům.
Do Muzea Vysočiny v Třebíči vyrazili prvňáci v pátek 17. června 2022. Edukační program vedla paní lekorka Eva Novotná coby uklízečka Bláža, která děti zajímavou formou provedla téměř celým muzeem.
Krásy města Znojma se ve dnech 14. a 15. června vypravili poznávat žáci 6. ročníku.
V pátek 17. června proběhla v okolí naší školy další vydařená akce ke Dni dětí. I letos oživlé pohádkové bytosti připravily dětem a jejich rodičům zábavné atrakce a disciplíny…
Měsíc květen byl plný aktivit a dobrodružství...
Pro osmáky a deváťáky už Anglie není jen neznámou vzdálenou zemí. Začátkem června měli možnost poznat Londýn - obrovské, multikulturní město, jeho historii i důležité události britských dějin.
V úterý 26. 4. 2022 proběhlo online krajské kolo Olympiády v českém jazyce. A naše škola opět zabodovala!
Je už takovým nepsaným zvykem, že žáci v pátém ročníku jedou na školní výlet do Prahy. Ne však na nákupy, ale především si prohlédnout naše hlavní město a seznámit se s jeho nejznámějšími památkami.
V úterý 14. 6. 2022 zahajujeme přihlašování do školní družiny a dětského klubu na školní rok 2022/2023.
Roční snažení v pracovních činnostech se blíží ke konci a my si užíváme hezké dny na naší školní zahradě.
První červen, Den dětí – to je krásná příležitost k stylovému zakončení ročního setkávání v kroužku zaměřeném na výtvarné a venkovní aktivity.
Po práci v dílnách, pletení, vyšívání či pěstitelských pracích ve školní zahradě jsme se pustili do vaření.
Více než měsíc se děvčata ze 6. a 7. třídy zabývala návrhem a malbou na dřevěnou desku.
Ve dvou hodinách fyziky jsme se, v rámci tématu Elektrický obvod, zabývali elektronickou stavebnicí.
Za Popelkou do jaroměřického zámku vyrazily děti z 1. a 2. třídy ve čtvrtek 2. června 2022.
V úterý 31. května jsme s žáky třetího ročníku navštívili ZŠ Týnská v Třebíči. Konala se zde akce "Prevence dětských úrazů".
Dovolujeme si Vás pozvat na Rodinář Kraje Vysočina s dětskou psycholožkou Mgr. Kamilou Kunickou.
Vysočina je kraj, který je historicky svázán se zemědělstvím. V pátek 27. května se konalo v Jihlavě krajské kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině.
ZŠ a MŠ Rudíkov ve spolupráci se spolkem Pomoc škole Vás zvou do Pohádkové školy. PÁTEK 17. 6. 2022, start před školou od 16 do 17 hodin.
Po koronavirové pauze se naplno rozběhly i sportovní soutěže pro školy. Naše výběry změřily síly v mnoha soutěžích.
S dětmi 3. a 4. ročníku jsme navštívili centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde se dříve nacházel zchátralý statek Mittrovských.
Oznámení o konání zvláštního zápisu do předškolního a základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství).
Žák 4. ročníku David Šula se po celý školní rok účastnil z vlastní iniciativy a ve svém volném čase Matematického korespondenčního semináře pořádaného ZŠ M. Horákové z Hradce Králové.
ZÁJEZD JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!
Ve středu 11.5.2022 žáci absolvovali exkurzi v jaderné a vodní elektrárně.
I s další výzvou projektu "Hrdá škola" jsme se ve středu 11.5.2022 statečně vypořádali a oslavili Den bláznivých ponožek.
...aneb Z prvňáčků jsou ČTENÁŘI. Letošní prvňáci mají knížky opravdu rádi, a proto se o svou radost a um podělili o Literární noci 2022 s kamarády z 5. třídy.
Se žáky 5. a 6. ročníku jsme se vydali na brněnské výstaviště, abychom zhlédli velkolepou výstavu a dozvěděli se více o krásách, faraonech, pokladech a mumifikaci ve starověkém Egyptě.
Užíváme si jaro, konečně teplého počasí a čím dál častěji vyrážíme z lavic učit se ven.
Přijměte pozvání na turistický výlet pro rodiče s dětmi, který se uskuteční v sobotu 28. května 2022.
V pátek 6. května 2022 byli žáci zkušenými záchranáři a hasiči proškoleni o zásadách první pomoci a protipožární ochrany.
Vážení a milí příznivci dětského klubu, měsíc duben utekl jako voda. Hned na začátku dubna jsme uskutečnili výpravu s Turistickým kroužkem na Koniklece do Trnavy.
Ve středu 27.4.2022 navštívil školu spolek Ikaros s ukázkou různých zvířat.
Na tradiční turistický výlet, organizovaný v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2022, vyrazilo v sobotu 23.4.2022 osmadvacet dětí společně s rodiči.
Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2022/2023
Na pátek 22. dubna letos připadá Den Země, který je celosvětovou událostí zaměřenou na ochranu a podporu životního prostředí. V rámci projektu Zdravá škola 2022 a programu Čistá Vysočina i naši žáci 5. – 9. ročníku přispěchali se svou troškou do mlýna...
Exkurze "Než si ukrojíme krajíc chleba" v Ekocentru Ostrůvek - Chaloupky ve Velkém Meziříčí se žáky 4. ročníku. Program byl velmi pestrý.
Dvacítka dětí z turistického kroužku a Dětského klubu nasedla v pondělí 11. dubna 2022 po vyučování do autobusu. Cílem cesty byla Trnava, odkud se děti vydaly na osmikilometrovou trasu zpátky do Rudíkova.
V úterý 12.4.2022 obě školní družiny navštívily již podruhé Dům přírody v Krátké. Tentokrát pro děti lektorky připravily program "Velikonoce".
Každoročně se žáci naší školy zúčastňují různých soutěží, ať už matematických, přírodovědných, sportovních či jazykových. V měsíci březnu proběhly dvě soutěže v českém jazyce.
Rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku: Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení.
Spouštíme přihlašování na letní příměstské tábory, které proběhnou v naší škole od 4. 7. do 26. 8. 2022. Zaměření jednotlivých turnusů a bližší informace najdete na přiloženém letáčku. Přihlašování ukončíme z organizačních důvodů 31. 5. 2022.
O všem, co předchází tomu, než si ukrojíme krajíc chleba, jsme si povídali na ekologickém vzdělávacím programu ve Velkém Meziříčí na Ostrůvku.
Mladší chlapci (6. a 7. třída) se pustili do výroby zahradních prvků, které umístíme v okolí naší školy.
V kroužku se zabýváme výtvarnými a venkovními aktivitami. Tentokrát děvčata mikroskopovala.
Velkým dnem byl pro předškoláky čtvrtek 7.4.2022 - absolvovali zápis do 1. ročníku. Prokázali velkou šikovnost. Všichni se do školy moc těší.
S dětmi jsme se v uplynulém měsíci nebáli vyřešit několik nelehkých úkolů, které nám byly svěřeny - např. jsme se mohli podílet na výrobě keramických výrobků...
Přijměte pozvání na turistický výlet pro rodiče s dětmi, který se uskuteční v sobotu 23. dubna 2022. Tentokrát se vydáme do méně známých pískovcových skal v Přírodní rezervaci Maštale u Proseče u Skutče.
Celoškolním projektem „Den podle Ámose“ jsme si v úterý 29. března připomněli 430. výročí narození jedné z největších a nejznámějších osobností našich dějin - J. A. Komenského.
Máme pro Vás jedno skvělé překvapení! Do školy přichází nová školní kolekce a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě!
V pátek 25. března jsme ve škole splnili druhou výzvu projektu "Hrdá škola" a Retro dnem si připomněli, jaké to bývalo, když naši rodiče a prarodiče byli ještě dětmi.
Po dvou letech se druhý březnový týden sešly v tělocvičně naší školy všechny děti od 1. do 5. třídy. Konalo se totiž školní kolo recitační soutěže. Více než polovina dětí si připravila básničku, a tak měla porota z čeho vybírat.
Antonín Kalina a jeho děti – „Kdo zachrání jeden život, jako by zachránil celý svět.“
V rámci projektu "Den pro školu" navštívili dne 9. března naši školu regionální reportér TV Nova David Pik a moderátorka Hitrádia Vysočina Markéta Báťová.
Sice je únor o něco kratší než ostatní měsíce, ale to nám vůbec nevadí. Na začátku února si děti dopřály alespoň trochu sněhu. Na místním farním kopci si děti zajezdily na bobech a talířích.
V rámci projektu "Zdravá pětka" si ve středu 2. 3. 2022 prvňáci a druháci naší školy připomněli zásady správné výživy.
Zápis dětí do prvního ročníku ZŠ L. Svobody pro školní rok 2022/2023 se bude konat ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 14 do 17 hodin ve třídách 1. stupně.
Ve středu 23. února navštívili žáci 6. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury Obecní knihovnu v Rudíkově.
První měsíc roku utekl a zde je pár fotek a postřehů z dětského klubu.
Na konci měsíce ledna se sešli všichni příznivci českého jazyka a psaní, aby soutěžili ve školním kole již 48. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Naše škola se přihlásila do projektu "Hrdá škola". Cílem tohoto projektu je zpestřit si školní výuku netradičními aktivitami a zažít školu trošku jinak.
V úterý 1. února 2022 vyjeli žáci 5. a 6. ročníku se svými třídními učitelkami do Velkého Meziříčí na filmové představení "Gump – pes, který naučil lidi žít".
V úterý 11.1.2022 se žáci naší školy sešli v tělocvičně, aby se zúčastnili hudebního programu Škola rytmu.
Žákovské pokusy byly náplní posledních vyučovacích hodin roku 2021. Pokusy si připravili žáci 6. a 8. třídy do hodin chemie a fyziky.
Žáci 8. a 9. ročníku vyrábí ve školních dílnách hnízdní budky do školní zahrady.
Hezké, klidné a pokojné Vánoce Vám přeje kolektiv zaměstnanců ZŠ L. Svobody a MŠ Rudíkov
Keramika nás baví a je to na nás vidět, pokochejte se sami ve fotogalerii, jak jsou Vaše děti šikovné a tvořivé zároveň.
V měsíci listopadu jsme měli před sebou spousty důležitých úkolů a pohybových aktivit.
V keramickém kroužku se vůbec nenudíme - můžete se sami pokochat na fotografiích, jak jsou děti v keramické dílně šikovné a plné fantazie a mají chuť stále něco vylepšovat.
V pondělí 25. října se vydali žáci 5. a 6. ročníku se svými třídními učitelkami na exkurzi do Brna.
V úterý 16. listopadu se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili nového preventivního programu Policie ČR „Tvoje cesta načisto“.
Žáci 4. ročníku v pátek 12.11.2021 prožili přírodovědný den zaměřený na bylinky.
V pátek 11.11.2021 zavítaly děti ze ŠD na Chaloupky Krátká – Dům přírody Žďárských vrchů, kde na ně čekal zajímavý výukový program "DIVOČINA" propojený s prohlĺídkou expozice.
Pozvánka na setkání k uctění památky bývalého velitele 1. čs. armádního sboru v SSSR a prezidenta Československé socialistické republiky v letech 1968 – 1975 armádního generála Ludvíka Svobody u příležitosti 126. výročí jeho narození.
V pondělí 25. října 2021 vyměnily děti z 1., 2. a 3. třídy školní lavice za přírodní učebnu v nově zrekonstruovaném areálu v Balinách. Nové učebny i okolní přírodní zahradu si děti užily při tříhodinovém výukovém programu ZAHRADA NÁS BAVÍ.
Podzim svádí k výtvarným hrátkám, hřejivé barvy či struktura spadlých listů přímo vybízí k tvoření.
Den před podzimními prázdninami navštívila 5. třída středisko ekologické výchovy Ostrůvek ve Velkém Meziříčí.
Pěstování bylinek ve vyvýšených záhonech nás přivedlo k myšlence – „Co si vypěstujeme, to si vypijeme“ – a kde nejlépe? No přeci v čajovně.
Končí vegetační sezóna, a tak můžeme začít pracovat ve školních dílnách. Řezání, pilování, smirkování – to jsou činnosti, které se učíme při výrobě zápichu k trvalkám a keřům. Na jaře je umístíme i s popisy v okolí školy.
Dary podzimu nás nenechávají chladnými. Ve vestibulu školy (na mramoru) jsme si mohli prohlédnout různou zeleninu, ovoce i květiny v krásně naaranžovaných košících a bedýnkách, které donesli naši žáci.
Každé pondělí v době od 15.00 do 17.00 probíhají v tělocvičně ZŠ tréninky florbalu. Zveme kluky i holky od osmi let k této oblíbené hře. Tréninky probíhají pod vedením Ing. Vladimíra Dvořáka - tel: 774 302 208.
Ve středu 29.9.2021 žáci 1. a 5. ročníku nechali protentokrát učebnice a sešity doma, školní aktovky vyměnili za batůžky se svačinou a vyrazili na exkurzi do skláren Karlov.
V pondělí 4.10.2021 prožily krásný den děti z obou oddělení ŠD v Záchranné stanici Pavlov.
„Radost, smích, zručnost, statečnost, vytrvalost, důvtip, paměť, rozvážnost, postřeh, hbitost, spolupráci, přátelství a mnoho dalšího se pojilo s krásným dnem, který si děti ŠD užily v pátek 8.10.2021 během programu v Outdoor Resortu Březová.
Máme za sebou první školní měsíc, první seznamování a představování se. Mezi aktivity dětského klubu patří sportovní aktivity, deskové, vědomostní a znalostní hry, výtvarná a keramická tvorba.
Spouštíme přihlašování na podzimní příměstský tábor, který proběhne v naší škole ve dnech 27. a 29. října 2021.
Ve čtvrtek 23.9.2021 se žáci 7. třídy v rámci Evropských dnů udržitelného rozvoje zúčastnili exkurze ve Velkém Meziříčí.
Pro děti 2 - 6 let s rodičem nebo dospělým doprovodem. Začínáme 27. 9. 2021 - tělocvična ZŠ a MŠ Rudíkov.
Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v obci Rudíkov vyhlašuji ředitelské volno pro žáky školy na pátek 1. 10. 2021. Mimo provoz bude také MŠ, ŠD, DK a ŠJ. Mgr. Martin Suk, ředitel školy
Divadlo Koník zavítalo do naší školy již podruhé, a to v pondělí a v úterý 6. a 7. září 2021. Tentokrát s milou podzimní pohádkou Jak Martin s Barborkou vařili povidla.
Děti, žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody a Mateřské školy Rudíkov zahájili společně 1. září 2021 nový školní rok. MŠ bude navštěvovat 61 dětí ve třech třídách, ZŠ 174 žáků v devíti ročnících.
ZŠ zahájí svoji činnost ve školním roce 2021/2022 1. září 2021 v 7.20 hod. pro všechny ročníky, oddělení školní družiny i dětský klub. MŠ zahájí svoji činnost ve školním roce 2021/2022 1. září 2021 v 6.00 hod. pro všechny tři třídy.
S účinností ode dne 24. května 2021 je na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví umožněn provoz v tělocvičně pro veřejnost za těchto podmínek:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru