HP_Logo

2020-2021

|Ve středu se uskutečnil v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2020 tzv. Rudíkovský opičák. Pro žáky byly nachystané dvě paralelní dráhy a nasazené dvojice soutěžily mezi sebou.
Zdravím všechny příznivce dětského klubu! Jsem ráda, že jsme se v novém školním roce sešli v tak hojném počtu...
Proti šikaně tancem v pátek 26. září bojovali v tělocvičně všichni žáci naší školy při stejnomenném preventivním programu pod vedením paní Morcové, lektorky pražské konzervatoře.
Ve čtvrtek 24. září 2020 se v rámci projektu Zdravá škola 2020 uskutečnily zápasy v softbalu výběrů tříd. V prvním utkání jednoznačně přehrálo družstvo žáků a žákyň devátého ročníku své o rok mladší spolužáky.
Do ekocentra Chaloupky Kněžice vyrazila v úterý 22. 9. 2020 padesátka dětí 2., 4., a 5. ročníku naší školy. V příjemném prostředí strávily celé dopoledne a rozhodně se nenudily.
Od 14. září jsme mohli obdivovat ve vstupní části školy na mramoru výstavku podzimních plodů (jablka, hrušky, švestky, kukuřice, rajčata, papriky, dýně, cukety apod.), ale i květin (jedlé květy řeřišnice) a kořenů (kořenová zelenina).
Ve středu 16. 9. se v rámci projektu ZDRAVÁ ŠKOLA 2020 konala soutěž ve fitness.
KAMARÁDSTVÍ JE NADE VŠE a KRÁST SE NEMÁ – to jsou prastará moudra, která si připomenulo 100 dětí 1. – 5. třídy naší školy na divadelním představení Poklad kapitána Baltazara aneb Kdo se bojí, nesmí na moře!
V pátek 11. září se v naší škole v rámci projektu Zdravá škola 2020 uskutečnil projektový den Na den záchranářem.
Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace se sobotní Pohádková cesta ruší! Děkujeme za pochopení.
Ve čtvrtek 3. září se uskutečnil turnaj v přehazované, kterého se celkem zúčastnilo jedenáct dvojic.
Plný autobus nadšených milovníků přírody vyrazil v sobotu 5. 9. 2020 na turistický výlet do malebné části CHKO Žďárských vrchů.
Ve středu 9. září naši školu navštívili dva ambasadoři projektu Vzpoura úrazům – Jarmila a Zbyněk. Byli vstřícní, sympatičtí, sportovně založení, lišili se od nás jen v jedné věci – jsou již několik let připoutáni na invalidní vozík…
Náš příměstský tábor, který se konal v termínu 24.8. – 28.8., nesl název Letem světem. Tento název jsme zvolili, jelikož jsme celý týden s dětmi cestovali po různých světadílech. Začínali jsme na Antarktidě.
Od pondělí 7. 9. spouštíme přihlašování do zájmových kroužků (jejich seznam naleznete v sekci Základní škola/zájmové kroužky na našem webu). Přihlašovat žáky mohou rodiče přes e-podatelnu na webu, případně žáci sami do formulářů umístěných ve vestibulu.
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 1. září 2020 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 172 žáků v 9 třídách.
V zájmu ochrany majetku a zdraví žáků je škola zabezpečena proti vniknutí cizích osob do jejích prostor. Při vyzvedávání žáků ze školní družiny a dětského klubu nebude zákonným zástupcům umožněn vstup do budovy školy.
Vážení rodiče, milí žáci, seznamte se prosím s úvodními informacemi, podle kterých bude probíhat činnost naší školy od 1. 9. 2020 (podle tzv. Manuálu MŠMT ze 17. 8. 2020):
Předposlední turnus našich příměstských táborů byl o cestování časem. Stejně jako naši cestovatelé si představte, že jste v budoucnosti, zhruba v roce 2030. Jaký bude náš svět? Jací budete vy?
Zveřejňujeme nabídku kroužků pro nový školní rok. Termín pro přihlašování bude včas oznámen.
Druhý srpnový týden s tématem Řemeslo má zlaté dno jsme se hned s velkým nadšením vrhli do pletení košíků z papírových ruliček a ještě pletli náramky z mulinky.
První den tohoto tábora jsme jako minulý týden rozdělily děti do tří skupin - policie, hasiči a doktoři.
Hned v pondělí po vzájemném seznámení se děti vrhly do pletení papírových košíčků, tuto činnost měly k dispozici během celého týdne.
Náš první indiánský den jsme děti rozdělily do tří týmů (kmenů). Každý kmen si vymyslel název týmu, název své indiánské vesničky, symbol jejich kmene a přezdívku každého člena týmu. Toto všechno děti namalovaly na velký papír.
Druhý týden letních příměstských táborů jsme pojmenovali "S dědou na farmě." Hned v pondělí jsme se všichni seznámili, určili si pravidla i to, co nás celý týden čeká. Vyrobili jsme si šneky z dřevěných koleček pomocí temperových barev a tavné pistole.
První turnus příměstského tábora se jmenoval Na pustém ostrově. Začali jsme povídáním o pirátech. Společně vyrobili žraloky, kterým se otevírala ústa. Kdo chtěl, měl možnost si vyrobit i piráta.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru