HP_Logo

2019-2020

Spouštíme přihlašování na podzimní příměstský tábor, který proběhne v naší škole 29.-30.10.2019. Přihlášku naleznete uvnitř článku.
Rozvíjíme a pilujeme nejen znalosti a vědomosti, ale procvičujeme i praktické dovednosti.
Žáci 5. a 6. ročníku prožili dva zářijové dny v krásném prostředí Jižních Čech a podhůří Šumavy, kam se vydali v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“.
Jihočeské lázeňské město Třeboň se stalo cílem třídenní exkurze žáků 7. a 8. ročníku, na niž se vydali v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ ve dnech 17. - 19. září.
Čtyřicet výletníků – dětí, rodičů i prarodičů – se vydalo v sobotu 14. září 2019 prozkoumat východní okraj Národního parku Podyjí.
Ve čtvrtek 12. září 2019 se žáci 1. a 9. ročníku zúčastnili v rámci pokusného ověřování paměťových institucí exkurze do Národního zemědělského muzea ve Valticích.
Ve středu 11. září na naši školu zavítal pan Miroslav Hořák se svými opeřenými svěřenci ze záchranné stanice Ikaros z Pelhřimova.
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 2. září 2019 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 163 žáků v 9 třídách.
Poslední táborový týden. Hlavním tématem byla keramika, která se prolínala všemi dny...
Předposlední termín příměstského tábora byl na téma V říši pohádek...
V pondělí jsme měli krásné počasí, tak jsme spoustu času trávili venku. Děti si půjčily chůdy, házely si šipkami na terč, kopaly s míčem, hrály na honěnou nebo si stavěly hrady na pískovišti.
Druhý srpnový týden letního příměstského tábora se nesl v duchu podmořského světa. Celý týden jsme si užívali příjemného letního počasí v družině i venku...
První den jsme se společně seznámili a řekli si, co nás tento týden čeká. Naše téma bylo Cesta kolem světa. Děti poznávaly kontinenty a společně vymalovaly zvířata, která pak přiřadily ke správnému kontinentu...
Další téma příměstského tábora v Rudíkově bylo vesmír. A že byl tábor skutečně vesmírný, mohou potvrdit i naši piloti, astronauti či malinkatí a milí ufoni. Kdo by odolal bádat v těchto neznámých hlubinách? Pozorovat hvězdy či se vydat na výlet raketou?
Tábor od 15. do 19. července byl na téma olympijské hry. První den jsme dětem vysvětlili, co olympijské hry vůbec jsou, jak se dělí, jaké jsou symboly, a jací jsou nejznámější sportovci. Opravdu nás překvapily, co všechno věděly.
Na prvním prázdninovém turnusu příměstského tábora jsme se ocitli ve středověku. Družina školy se proměnila ve středověký hrad. Seznámili jsme se se šlechtou i všemi poddanými a co nás celý týden čeká.
Od 1. 9. 2019 navyšujeme ve školní jídelně ceny za stravování pro děti MŠ, žáky ZŠ, zaměstnance a cizí strávníky.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru