HP_Logo

2019-2020

Klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku přeje všem žákům, rodičům a příznivcům školy kolektiv zaměstnanců ZŠ Rudíkov.
V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do mezinárodního, česko-slovenského, projektu „Záložka do knihy spojuje školy – Záložka do knihy spaja školy“.
Ve dnech 10. a 11. prosince navštívil výběr žáků 4. - 9. ročníku naše hlavní město - Prahu. V rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí absolvovali programy v Náprstkově muzeu a Národní pedagogické knihovně.
Žáci 4. ročníku v rámci výtvarné výchovy vyrobili krásný betlém, který bude zdobit chodbu školy.
Protože i listopad nám nabídl celkem rozumné počasí, tak jsme využili zejména víceúčelové hřiště a travnaté fotbalové hřiště. Také v listopadu jsme si s dětmi naplánovali sportovní aktivity v tělocvičně, kde si děti zahrály fotbal, florbal...
Nedělní odpoledne 1. prosince byla naše škola otevřena, proběhlo totiž další adventní tvoření...
Ve čtvrtek 28.11. se žáci 6. – 8. ročníku zúčastnili v třebíčském kině Pasáž projekce dokumentárního filmu o siru Nicholasu Wintonovi „Síla lidskosti“.
Ve středu 20. listopadu navštívili žáci 6. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury Obecní knihovnu v Rudíkově, již byl v loňském roce udělen titul „Knihovna Vysočiny“.
V pondělí 18. listopadu 2019 se všichni žáci naší školy zapojili do projektu, který měl za cíl připomenout a prohloubit jejich znalosti o událostech v listopadu 1989.
I v letošním školním roce se naše škola zapojila do mezinárodního projektu irské organizace HETI (Holocaust Education Trast Ireland) KROKUS.
V pondělí 11. listopadu navštívili žáci 4. ročníku dopravní hřiště.
Ve čtvrtek 14. listopadu se třetí a čtvrtý ročník vydaly do Brna. Tentokrát jejich cílem bylo Technické muzeum, kde se zúčastnily dvou programů – 20. stoletím na kole proletím a Kdyby tisíc flašinetů.
V rámci projektu Učíme se nově a moderně II se konala 31.10.2019 v naší škole hudební dílna pod vedením pana Luboše Mansfelda.
Ani v říjnu jsme se nenudili… jak už víme, mezi činnosti dětského klubu patří sportovní aktivity, deskové, vědomostní a znalostní hry, výtvarná a keramická tvorba...
I během podzimních prázdnin proběhl v naší škole příměstský tábor…
V pátek 11. října se žáci 6. - 9. ročníku vydali do Velkého Meziříčí, kde zhlédli divadelní představení Divá Bára.
Spouštíme přihlašování na podzimní příměstský tábor, který proběhne v naší škole 29.-30.10.2019. Přihlášku naleznete uvnitř článku.
Ve středu 25.9.2019 vyrazily děti z 1. a 2. třídy v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ do Technického muzea v Brně.
Je tu první den, první seznamování a představování se. Mezi aktivity dětského klubu patří sportovní aktivity, deskové, vědomostní a znalostní hry, výtvarná a keramická tvorba. Děti se také seznamovaly s novým koutkem vedle výtvarné dílny...
Rozvíjíme a pilujeme nejen znalosti a vědomosti, ale procvičujeme i praktické dovednosti.
Žáci 5. a 6. ročníku prožili dva zářijové dny v krásném prostředí Jižních Čech a podhůří Šumavy, kam se vydali v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“.
Jihočeské lázeňské město Třeboň se stalo cílem třídenní exkurze žáků 7. a 8. ročníku, na niž se vydali v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ ve dnech 17. - 19. září.
Čtyřicet výletníků – dětí, rodičů i prarodičů – se vydalo v sobotu 14. září 2019 prozkoumat východní okraj Národního parku Podyjí.
Ve čtvrtek 12. září 2019 se žáci 1. a 9. ročníku zúčastnili v rámci pokusného ověřování paměťových institucí exkurze do Národního zemědělského muzea ve Valticích.
Ve středu 11. září na naši školu zavítal pan Miroslav Hořák se svými opeřenými svěřenci ze záchranné stanice Ikaros z Pelhřimova.
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 2. září 2019 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 163 žáků v 9 třídách.
Poslední táborový týden. Hlavním tématem byla keramika, která se prolínala všemi dny...
Předposlední termín příměstského tábora byl na téma V říši pohádek...
V pondělí jsme měli krásné počasí, tak jsme spoustu času trávili venku. Děti si půjčily chůdy, házely si šipkami na terč, kopaly s míčem, hrály na honěnou nebo si stavěly hrady na pískovišti.
Druhý srpnový týden letního příměstského tábora se nesl v duchu podmořského světa. Celý týden jsme si užívali příjemného letního počasí v družině i venku...
První den jsme se společně seznámili a řekli si, co nás tento týden čeká. Naše téma bylo Cesta kolem světa. Děti poznávaly kontinenty a společně vymalovaly zvířata, která pak přiřadily ke správnému kontinentu...
Další téma příměstského tábora v Rudíkově bylo vesmír. A že byl tábor skutečně vesmírný, mohou potvrdit i naši piloti, astronauti či malinkatí a milí ufoni. Kdo by odolal bádat v těchto neznámých hlubinách? Pozorovat hvězdy či se vydat na výlet raketou?
Tábor od 15. do 19. července byl na téma olympijské hry. První den jsme dětem vysvětlili, co olympijské hry vůbec jsou, jak se dělí, jaké jsou symboly, a jací jsou nejznámější sportovci. Opravdu nás překvapily, co všechno věděly.
Na prvním prázdninovém turnusu příměstského tábora jsme se ocitli ve středověku. Družina školy se proměnila ve středověký hrad. Seznámili jsme se se šlechtou i všemi poddanými a co nás celý týden čeká.
Od 1. 9. 2019 navyšujeme ve školní jídelně ceny za stravování pro děti MŠ, žáky ZŠ, zaměstnance a cizí strávníky.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru