HP_Logo

2018-2019

Informace k zápisu do prvních ročníků.
Jarní příměstský tábor se konal v naší základní škole ve dnech 4. - 8. 3. 2019.
Tak a máme tu únor... Tento měsíc byl hodně proměnlivý, co se počasí týká. Na začátku února si děti celkem slušně užily sněhového počasí. Na bobech si zajezdily na nedalekém fotbalovém hřišti, kde je perfektní svah...
Základní škola Ludvíka Svobody a spolek Pomoc škole děkují všem sponzorům, kteří přispěli 469 cenami do malé tomboly a 41 cenami do velké tomboly 27. školního plesu, který proběhl v sobotu 23. 2. 2019 v rudíkovské sokolovně.
Školní plesy, stejně jako třeba maturitní, bývají vždy netradiční. Všichni jsou v očekávání, jak to bude probíhat, co klapne, co bude „propadák“, o čem se bude dlouho vyprávět a jak se vše vydaří...
Konec prvního pololetí žáků 1. stupně zpříjemnil pan Libor Janeček koncertem věnovaným právě našim žáčkům.
Leden patří básním. A především těm, které recitují žáci naší školy.
Jednodenní příměstský tábor o pololetních prázdninách se nesl v duchu zimního tvoření. Vyrobili jsme si náramky z příze Mulinka a čepici z vlny. Děti si vymalovaly omalovánky se zimní tematikou (sněhuláci, zimní královna...)...
V novém roce 2019 jsme se s dětmi přivítali a naplánovali společně aktivity různorodých činností v klubu. A to zejména sportovní aktivity v tělocvičně, kde si děti zahrály fotbal, florbal a házely míčem na koš, zašplhaly na tyči, apod. ...
Spouštíme přihlašování na jarní příměstský tábor, který proběhne v naší škole o jarních prázdninách v termínu 4. - 8. března 2019.
Předprodej místenek a vstupenek na 27. školní ples bude pro sponzory plesu přednostně zahájen 4. února, pro ostatní zájemce 11. února. Prodej bude probíhat každý všední den od 8.00 do 14.30 hod. v ředitelně školy.
V souladu s § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji z důvodu školení celého pedagogického sboru ředitelské volno pro žáky školy na pátek 8. 2. 2019. V provozu nebude školní družina ani jídelna pro žáky ZŠ. Mgr. Martin Suk
Ve středu 9. ledna jsme předali Ondrovi Zmeškalovi slíbený výtěžek z vánočního koncertu žáků naší školy. Všech 24 tisíc korun, 20 euro a 10 centů skončilo ve správných rukách a pomohlo alespoň částečně začít plnit Ondrův sen...
Již podruhé v rámci projektu "Učíme se nově a moderně" navštívila naši školu první česká mozkoherna...
Spouštíme přihlašování na pololetní příměstský tábor, který proběhne v naší škole o pololetních prázdninách v pátek 1. 2. 2019.
Vánoce jsou pravděpodobně nejhezčí svátky v roce. Oslava narození Ježíška, hvězdičky v dětských očích, pocit sounáležitosti, rodinných setkání a všeobecné radosti…
... ani v prosinci jsme se vůbec nenudili... Děti si hrály na čerstvém vzduchu, nejraději mají schovku a míčové hry, při kterých mohou spálit přebytečnou energii...
V poslední školní den roku 2018 proběhlo v našem vestibulu tradiční zpívání vánočních písniček a koled. Za účasti všech dětí mateřské školy, žáků základní školy, učitelů a nespočtu rodičů jsme společně vstoupili do krásného vánočního období.
Kolikrát byli žáci naší školy potěšit svými tanečky a zpěvem klienty z DD Koutkova Třebíč, už nevíme. Jisté je, že za nimi jezdíme rádi a ta předvánoční vystoupení mají krásnou atmosféru.
Předvánoční čas ve škole je časem krásných setkání. Letos je naplnilo divadlo Kufr.
Rudíkovští bubeníci ukázali svoje umění na školní besídce. A aby se na jejich bubnech nehromadil prach, dostali letos k Vánocům dárek - bubenický workšop od Kamily Šimkové.
5. 12. 2018 - na čerty - se žáci 5. ročníku vydali do Brna. Vlakem a autobusem dojeli dopoledne na brněnské nádraží a vyrazili po stopách historie, o které se nedávno učili.
Vánoční zpívání našich žáků se uskuteční 23. 12. od 17 hod. v kostele sv. Petra a Pavla v Rudíkově. Výtěžek koncertu věnujeme našemu bývalému žákovi Ondřeji Zmeškalovi jako příspěvek k realizaci jeho snu - účasti na olympijských hrách v Tokiu 2020.
Letošní svátek sv. Mikuláše prožilo celkem netradičně třiadvacet žáků 6. – 9. ročníku, kteří se vypravili na exkurzi do Třebíče.
Ve dnech 4. a 5. prosince se 27 žáků (zejména těch, kteří navštěvují florbalové kroužky) zúčastnilo velmi zajímavé exkurze do Prahy.
... aneb další čertovský den u nás ve škole! I letos k nám zavítal svatý Mikuláš se svou čertovskou družinou a dvěma anděly.
Nedělní odpoledne 2. prosince byla naše škola netradičně otevřena dětem, ale i jejich rodičům. Všichni měli plné ruce práce. Proběhlo totiž další adventní tvoření...
Protože i listopad nám nabídl téměř celý měsíc plný sluníčka, tak jsme si užívali s dětmi pěkného počasí zejména na víceúčelovém hřišti a travnatém fotbalovém hřišti...
V září 2018 jsme s žáky naší školy v přímém přenosu mohli fandit Ondrovi Zmeškalovi, který se vydal na dlouhou trasu z Aše do Jablůnkova, tedy přes celou Českou republiku.
V pátek 9. listopadu navštívili žáci 6. ročníku v rámci hodin českého jazyka a literatury Obecní knihovnu v Rudíkově.
V průběhu měsíců října a listopadu k nám zavítaly lektorky Zdravé Pětky z Nadačního fondu Albert, aby žáky naší školy seznámily se zásadami zdravé výživy.
Podzimní slunce má zvláštní moc. Láká nás z lavic, šimrá pod nosem, schválně svítí do očí, abychom neviděli na tabuli, a vábí nás do přírody. Neodolali jsme.
18. 10. 2018 žáci 5., 6. a 7. ročníku v rámci paměťových institucí navštívili muzeum lesnictví, rybářství a myslivosti Ohrada v Hluboké nad Vltavou.
Dne 26. října se žáci 1., 2. a 3. ročníku vydali na další výlet podporovaný projektem Paměťové instituce. Tentokrát se podívali do zámku Jaroměřice nad Rokytnou.
Protože bylo téměř celý říjen krásné počasí, tak si děti dopřávaly venkovních aktivit, při kterých využívaly zejména víceúčelové hřiště a travnaté fotbalové hřiště. Před školou se děti vyřádily na zábavných prolézačkách....
Příměstský tábor o podzimních prázdninách se nesl v duchu podzimního tvoření. Lepili jsme lístky na sklenice a vyrobili si tak podzimní lampiónky. Z barevného papíru jsme vystřihli dýně s obličeji a z bílé čtvrtky jsme si vyrobili ducha.
V neděli 28. října 2018 si celý náš národ připomněl stoleté výročí založení naší republiky. Týdny před tímto výročím si naši žáci tuto událost se svými učiteli připomínali v hodinách dějepisu, literatury, ale třeba i prvouky nebo hudební výchovy.
Stejně, jako každý rok, i letos se žáci 5. ročníku učí o místní krajině, okolí bydliště, významných místech, památkách a nejbližším okolí. A není nad to vidět vše na vlastní oči.
Zveme všechny rodiče našich žáků na tradiční každoroční valnou hromadu spolku Pomoc škole, která se uskuteční v pondělí 22. 10. 2018 od 16 hodin v jídelně školy.
Hned dva objekty Národního ústavu lidové kultury navštívili ve středu 3. října v rámci projektu Pokusné ověřování paměťových institucí žáci 5. – 7. ročníku. A kam se to vlastně vypravili?
V rámci projektu Učíme se nově a moderně (šablony pro ZŠ) proběhlo v naší škole již třetí setkání s rodiči.
... tak, a je to tu... Začala škola a s ní nově spojená činnost dětského klubu, který se od září v naší škole rozjíždí...
Ve středu 19. září 2018 vyrazily všechny děti 1. až 5. třídy naší školy na společnou exkurzi do památkové rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku.
Zajímavá přednáška a diskuze pro rodiče našich žáků. Přihlaste se zavčas:-)...
V sekci Základní škola/Zájmové kroužky je zveřejněna nabídka kroužků na školní rok 2018/2019. Žáci se mohou přihlašovat na tiskopisy ve vestibulu školy nebo elektronicky přes e-podatelnu od pondělí 10. 9. 2018.
V případě potřeby (omluvení dítěte, jiný čas pro odchod, osobní setkání apod.) kontaktujte vychovatelku dětského klubu Janu Janků na telefonním čísle 704 568 929. Stejný telefonní kontakt používejte i v případě vyzvednutí svých dětí z dětského klubu,
Žáci a zaměstnanci Základní školy Ludvíka Svobody zahájili společně 3. září 2018 nový školní rok. V letošním roce bude naši základní školu navštěvovat 153 žáků v 9 třídách.
"Z pohádky do pohádky". Tak znělo téma osmého a zároveň posledního příměstského tábora konaného ve dnech 27. - 31. 8. 2018 v prostorách Základní školy Ludvíka Svobody v Rudíkově.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru